БАЊАЛУКА - Предсједавајућа Заједничке комисије за одбрану и безбједност парламента БиХ Душанка Мајкић изјавила је да се дуго чекало на било какве податке о броју особа које живе у Маочи.

Мајкићева је навела да нико није располагао никаквим информацијама о броју становника у Горњој Маочи.

"Тамо нема дјеце која иду у школу, немамо пријава да је неко умро и да се тамо сахрањује. Тачније, немамо никакве податке о животу који се одвија у том насељу", рекла је Мајкићева за "Глас Српске".

У Гоњој Маочи, гдје живе припадници вехабијског покрета, пописано је 209 особа, незнатно мање од броја Срба који су ово мјесто насељавали прије рата.

Према прелиминарним подацима о пописаним становницима по насељима у Републици Српској и ФБиХ, које су јуче објавили ентитетски заводи за статистику, у Маочи је пописано 41 домаћинство и 63 стана. Попис је спроводио вехабија.

У Горњој Бочињи код Маглаја, насељу интересантном вехабијама, прије рата било је 780 становника, а у октобру ове године пописано је 24. У Доњој Бочињи пописано је 225 становника.

У Ошвама код Маглаја, гдје постоји још једна вехабијска заједница, прије рата живјело је 489 становника, од којих 461 Србин. На октобарском попису у овом насељу пописана је 91 особа.

Вехабије се, према неким информацијама, окупљају и у насељу Стијена које припада Цазину. У овом насељу је почетком деведесетих живјело 2.099 особа, а на посљедњем попису пописано их је 2.776.
СРНА

e-max.it: your social media marketing partner