Сједницу је обиљежио мањи инцидент, јер министар безбједности БиХ Садик Aхметовић, који се на сједницу Комисије одазвао тек на трећи позив, није дозволио да буду изнесени аргументи због којих законски приједлог не може да добије подршку.
Aхметовићу је засметало што је на сједницу дошао и његов замјеник Мијо Крешић, који је о предложеном закону имао другачије мишљење од њега. Крешић се не слаже са приједлогом да буде формирана нова агенција наводећи да њен посао могу да обаве постојеће институције.
Предсједавајућа Комисије Душанка Мајкић инсистирала је да се чује и Крешићево мишљење, поготово због тога што је другачије од Aхметовићевог.
На тај захтјев реаговао је њен замјеник и Aхметовићев страначки колега из СДA Шефик Џаферовић који је затражио од Мајкићеве да му одговори ко је позвао два представника Министарства безбједности на сједницу казавши да је јасно ко представља Министарство.
Мајкићева је затражила од Aхметовића и да одговори како се у Савјету министара БиХ гласало о предложеним измјенама закона, на шта је реаговао Бериз Белкић из Странке за БиХ рекавши да је то небитно.
Током расправе Aхметовић је често прекидао Мајкићеву, која га је упозорила да мора да се понаша пристојно.
Члан Комисије из СДС-а Борислав Бојић упозорио је Aхметовића, који је према Мајкићевој показивао прстом, да не може на такав начин да комуницира са предсједавајућим Комисије.
- То је врло опасно, јер сте министар опасног министарства - казао је Бојић.
Мајкићева је током сједнице казала да радна група која је радила на спорном законском приједлогу није тражила мишљење МУП-а Републике Српске, иако је била обавезна да се консултује.
- Овдје имамо арогантан став министра безбједности који прави законе у уском кругу затвореном за јавност. Министар треба да научи да у БиХ постоји обавеза да се договара, јер ако нема договора нема ни законских приједлога. Пошто није никога ништа питао, закон неће добити подршку - казала је Мајкићева.
Aхметовић је на то казао да је ова област уздигнута на државни ниво и да нема потребе за консултацијама.
Жучна расправа вођена је и о информацији о стању безбједности у БиХ у 2010. години, која такође није прихваћена. Као једна од замјерки означено је и прислушкивање више од 5.000 становника о чему нема ни слова у извјештају.
Када је Мајкићева упитала Aхметовића како координише са осталим институцијама и агенцијама на плану побољшања безбједности и шта је учињено да буду примијењене стратегије када је ријеч о борби против организованог криминала и борби против тероризма, Aхметовић је изреволтирано напустио сједницу.
Aхметовић није желио да одговори ни на многобројна питања новинара, а његовим стопама кренули су и Белкић и Џаферовић.
Срна